Ulubione sporty mężczyzn

Ulubione sporty mężczyzn

Każdy wie jak dobry wpływ na nasze zdrowie i kondycję ma szeroko pojęty sport i aktywność fizyczna. Dziś uprawianie sportu to często styl życia i nie tylko kobiety mają świadomość ich dobrego wpływu na nasze zdrowie, także mężczyźni wiedzą jak ważny powinien być sport w ich życiu. Różnimy się jedynie dyscyplinami, o ile kobiety częściej wybierają jogging, o tyle mężczyźni wolą coś ekstremalnego. Im trudniejsza i wymagająca dyscyplina tym lepiej. Jakie są zatem ulubione sporty Panów? Nie mam tu oczywiście na uwadze oglądania meczy z pozycji kanapy czy loży kibica, a prawdziwy ruch i wysiłek.

Pływanie

Bez wątpienia to klasyka sportu. Pływanie bez względu na trendy, zawsze pozostanie modne. Doskonale rzeźbi klatkę piersiową, wzmacnia mięśnie ramion i pleców oraz kształtuje doskonałą kondycję. Nic dziwnego, że Panowie bardzo chętnie właśnie ten rodzaj aktywności wybierają. Na basenie z nikim – oprócz własnych słabości – nie trzeba się ścigać, każdy mężczyzna może pracować na kondycję we własnym tempie. Pływanie można zacząć w każdym wieku, kondycji i stylu. Na basenie nic nikomu mężczyzna nie musi udowadniać i może skupić się na czystej przyjemności którą jest pływanie. Tak, bo pływanie uwalnia endorfiny czyli hormon szczęścia, dlatego każdy mężczyzna po godzinnym pływaniu jest uśmiechnięty.

Capoeira

To sport dla prawdziwych, wytrwałych mężczyzn. Ta brazylijska sztuka walki, przez laików porównywana do tańca. Nic bardziej błędnego, to sport wymagający ogromnej kondycji, na którą pracuje się latami treningów. Doskonale kształtuje nie tylko ciało ale i umysł. To dyscyplina oparta na rytmicznych, dosłownie akrobatycznych formach kopnięć, uników i doskonałej koncentracji. Capoeira to filozofia życia, to najpiękniejsza z walk, najgroźniejszy z tańców.

Każdy mężczyzna ulubiony sport mieć powinien. Wybierając go przede wszystkim musi kierować się swoimi oczekiwaniami wobec niego a nie modą na niego. Bo sport ma dawać satysfakcję. A przy okazji rzeźbić mięśnie.

3 Comments

  1. Sam trenuję pływanie od 13 roku życia. Nie ma drugiej takiej dyscypliny, która tak dobrze modeluje sylwetkę. Prowadzę też blog dla mężczyzn, pod tym adresem www opisałem moje ostatnie doświadczenia z marką Belveder. Zapraszam!

  2. Mi podobają się Panowi regularnie dbający o siebie. Ale nie muszą to być zaraz sportowcy, wystarczy że facet nie zapuszcza się za mocno 🙂
    Pozdrowienia ze strony exams.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *