Moda na brodę męską

Moda na brodę męską

Męski zarost jest synonim męskości. Kiedyś broda była symbolem męskiej dojrzałości i najczęściej nosili ją starsi wiekowo panowie. Dziś brodę coraz częściej noszą młodsi mężczyźni. Koneserzy męskiego stylu uważają, że nie ma nic bardziej mylnego niż uznanie powrotu męskiej brody za modę, dla nich to styl i symbol męskości. Dziś męska broda to swoisty powrót do korzeni, tego co przez wieki odróżniało mężczyzn od kobiet. Poprzez zatarcie ról społecznych i niemal zrównanie kobiet z mężczyznami, panowie potrzebują symbolu potwierdzającego ich indywidualizm. To bardzo dobry kierunek zmierzający ku ponownemu wyznaczeniu granic i naszych odmienności.

Czy broda pasuje każdemu mężczyźnie?

W mojej ocenie tak. Jest tylko jeden warunek – męska broda musi być zadbana. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest długa czy tylko delikatnie zaznaczona. Dobrze wystylizowana i przystrzyżona potrafi zdziałać cuda z wizerunkiem. Z pewnością dodaje powagi i charakteru, a nawet prestiżu. I nie ma tu znaczenia ani kolor oczu ani rysy twarzy. Jeśli dopasowana jest do kształtu twarzy, broda potrafi doskonale zatuszować niedoskonałości i uwydatnić zalety .

Jak dbać o brodę?

Nawet las nie rośnie dziko, więc i o brodę należy dbać. Nie można po prostu przestać się golić, a efekt przyjdzie sam. Owszem, broda urośnie, ale będzie to delikatnie ujmując – styl mało elegancki. Drodzy Panowie, jeśli macie zamiar zapuścić brodę, powinniście nadal się golić, omijając miejsca w którym za kilka dni zarost ma się pojawić. A kiedy już się pojawi, przystrzygać ją i trymować, nawet w warunkach domowych. Jeśli swoją przygodę z brodą dopiero zaczynasz, dobrym pomysłem będzie powierzenie jej stylizacji barberowi. To fachowiec, który nie tylko nada jej kształt, ale i pomoże dobrać kosmetyki do jej pielęgnacji. Zadbana, lśniąca broda – to jest symbol prawdziwej męskości.

Broda to esencja wszystkiego co mężczyzn różni od kobiet, a niektórzy nawet uważają, że stanowi wyższy stopień męskości.

5 Comments

  1. Dla mnie broda męska musi być zadbana, przystrzyżona i wyczesana. Przykro mi ale nie akceptuję zarośniętych Panów. Z drugiej strony cenię sobie modny hipsterski styl. Sama ostatnio pisałam o nim w artykule pt. ” Torba studencka – przegląd toreb na uczelnię”. Za ten artykuł zapraszam tutaj i czekam na wasze komentarze!

  2. Fajny wpis. My czasem publikujemy też lifestylowe artykuły w podobnym charakterze. Myślę, że można pisać nie tylko o trendach na męską brodą ale i poruszać tematy z branży edukacyjnej. Zapraszam na exams.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *